Ayaş / ANKARA
Termal Oteller

Ayaş / ANKARA

Termal Oteller

Ayaş / ANKARA

Tanıtım

Ankara Ayaş termal oteller, başkentin ve ülkemizin en önemli şifa noktalarından biridir. Son yıllarda artan teşviklerle birlikte Ayaş ilçesi daha büyük yatırım almaya başlamıştır. Ayaş’ın şifalı sularının için geçmişten bu yana pek çok turist şifa kaynağı olması için burayı ziyaret eder. Birbirinden farklı termal suları ile pek çok romatizmal hastalık ve cilt hastalıklarına iyi gelen bu sular, pek çok kişinin ilgisini çeken alanlardır.

Ayaş, ilçe olmasına rağmen burada kalınacak pek çok otel ve gezilecek pek çok mekânı bulunur. Ayaş ilçesinde özellikle Osmanlı dönemlerinden kalma pek çok tarihi ile doğal yapı mevcuttur. Doğal yapılar günümüzde korunmaya her zaman devam eder. Ayaş ilçesinde bulunan hem kültürel miras hem de şifalı su kaynakları sayesinde hem ülkemizde hem de tüm dünyadan pek çok turistin dikkatini çeken bir alandır. Özellikle burada bulunan dizaynı oteller oldukça güzel otellerdir.

Ayaş’ta Tatil Yapmak

Ayaş, özellikle fiziksel anlamda şifa bulmak isteyen kişilerin tercih etmesi gereken bir ilçedir. Burada bulunan pek çok otel sayısı ve gezilecek alanları ile çok güzel vakit geçirmek mümkün olur. Bu şekilde hem güzel bir tatil yapmak hem de oldukça şifa kaynağı bulmak mümkün olur.

Nörolojik hastalıklar ve cilt hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa kaynağı olan bu sulardan yararlanılabilir. Aynı zamanda bağırsak hastalıklarına ve metabolizmaya iyi gelen termal sular pek çok kişinin kalmayı tercih ettiği alanlardır. Ayaş, bu konuda her zaman en iyi şifa kaynağı su seçeneklerini sunar. Bu güzel şifalı sulardan kaynaklanmak için otellerden rezervasyon yaptırarak burada vakit geçirmek mümkündür.

Ayaş İçmesi ve Kaplıcası

Bu alan kaplıca merkezi olarak hizmet veriyor. İlçeye 23 kilometre uzaklıkta olan bu alanda pek çok kişi şifa bulmak için tatil yapmayı tercih ediyor. Suyun şifalı olması hem cilt hastalıklarına hem de nörolojik hastalıklara iyi geliyor. Aynı zamanda bu su içildiği zaman bağırsak rahatsızlıklarına da iyi geliyor. Karaciğer, mide, safra kesesi gibi pek çok organa iyi gelen bu şifalı sular, içildiği zaman oldukça etkilidir. Bu alan aynı zamanda sağlık bakanlığı onaylıdır. Bu yüzden de güvenle burada kalmak mümkündür.

Asartepe Barajı

Bu baraj Ayaş’ın doğal güzelliklerinden olan ve özellikle amatör balıkçılığın olduğu bir alandır. Bu alana giriş ücretsiz olduğu için ailecek birlikte kahvaltı, mangal ve piknik gibi aktiviteler yapmak mümkündür. İstenildiği zaman buraya gitmenin mümkün olduğu bu alandan suyu oldukça güzel bir doğal oluşumdur.

Karakaya Kaplıcaları

Ayaş İçmeceler’de bulunan kaplıcalar özellikle şifalı suları ile bilinen ve tercih edilen bir alandır. Düzenli şekilde bu sularda banyo yapmak, kişilerin fiziki açıdan pek çok şifa kaynağı bulmasına yardımcı oluyor. Konuda özellikle nörolojik ve romatizmal hastalıklara iyi geldi ispatlanmış bir durumdur. Pek çok kişi şifa bulmak için düzenli olarak Karakaya kaplıcalarına gitmeyi tercih ediyor. Bu kaplıcalar 31 derece ile sabit kalıp genellikle diğer kaplıca sularına göre daha serin suya sahiptir. Özellikle ortalama bir bütçe ile tatil yapmak isteyen kişiler için Karakaya kaplıcaları oldukça ideal bir alandır. Ekonomik fiyatları ile burası oldukça sık tercih edilen bir alandır.

Soguksu Milli Parkı

Soğuksu milli parkı, özellikle hafta sonları pek çok turistin gitmeyi tercih ettiği bir alandır. Özellikle burada bulunan fosil ağaç bölgesi, pek çok kişinin dikkatini çeken bir alandır. Hem araç hem de yaya girişi ücretsiz olan bu alan, gezilmesi mümkün olan bir parktır. Ayrıca burada pek çok kalınması mümkün otel bulunur.

Ayaş Tarihi Paşa Hamamı

Ayaş Tarihî Paşa Hamamı, inşa durumu Selçuklu dönemine dayanan bir alandır. Bu hamam içerisine girildiğinde tamamen ılık ve sıcaklık hissettiren bir hamamdır. Burada soyunma odaları bulunur. Sekizgen şekilde olan hamam tarihi bir güzelliğe sahiptir. Bu yüzden de özellikle bu tarihî alanı, şu an içinde korunmaya çalışılıyor.

Yavuz Analar Türbesi

Yavuz Analar Türbesi, pek çok duruma ev sahipliği yapmak bir alandır. Yavuz ana türbesi olarak bilinir. Geçmiş bir tarihe sahip olan bu türbe pek çok turistin dikkatini çeken bir alandır.

Ayaş’ta Neler Yenilir?

Ayaş, şifalı suları da gezilecek alanlarının yanı sıra yeme içme konusunda da insanlara pek çok seçenek sunuyor. Özellikle Ayaş sarması, Ayaş güveci ve Ayaş kapaması en sık tercih edilen ve sevilen yemekleri arasında yer alıyor. Oldukça lezzetli olan bu yemekler pek çok turist geldiğinde sunulan ve tercih edilen yemeklerdir.

Bu yemeklerin dışında bazlama, höşmerim, kıymalı pide, baklava gibi birbirinden hoş ve her damak zevkine hitap edecek yemekleri bulunur. Bu ilçeye gidildiği zaman mutlaka bu yemeklerden tatmak ve yemek gerekir. İlçenin şifalı sularından faydalanmak hem de bu güzel lezzetleri tatmak için burada otelde kalmak mümkündür. Ayaş termal otelleri için rezervasyon yaptırarak istenilen süre boyunca burada kalmak ve bu güzel yemeklerin tadına bakmak mümkün olur.

Ayaş’ta En Çok Tercih Edilen Termal Oteller

Ankara Ayaş termal oteller ve kaplıcalar nedeniyle özellikle şifalı suları ile bilinen bir ilçedir. İzleyecek pek çok alanı ile dikkat çeken Ayaş ilçesi hem ülkemizden hem de tüm dünyadan turist çeken bir mekândır. Bu yüzden de özellikle burada bulunan pek çok Otel seçenekleri ile rahatlıkla burada vakit geçirmek ve kalmak mümkündür.

Prestige Thermal Hotel Spa Wellness

Ayaş’ta bulunan otel pek çok konforlu ve lüks imkânları ile rahatlıkla kalınabilecek bir alandır. Belirli tarihlerde kişi sayısına bağlı olarak kampanyalı fiyatları da mevcuttur. Otel tamamen lüks odalara sahiptir. Ayrıca şifalı termal suları ile istenen süre boyunca burada kalmak ve şifa bulmak mümkündür.

Med Termal Park Otel

Oldukça güzel bir havuz alanına ve lüks odalara sahip olan otel Ayaş ta şifa bulmak isteyen pek çok kişinin uğrak mekânıdır. Şifalı suları ve havuz seçenekleri ile pek çok insan burada istediği süre boyunca kalabilir. Hem lüks olması hem de oldukça rahat ve pek çok imkân sunan bir otel olması ile Ayaş’ta bulunan en güzel oteller arasında yer alır. Ayrıca belirli zamanlarda ve tarihlerde indirim yapılabilmektedir.

Champoluc

Champoluc termal otel de Ayaş’ta bulunan bir oteldir. Oldukça güzel bir otel olan burası belirli tarihlerde kalarak buradan şifa bulmak mümkündür. Şifalı termal suları sayesinde hem cilt hastalıkları hem de bağışıklığını güçlendirmek isteyen insanların kalmak istediği bir oteldir.

Del Lago

Del Lago pansiyonu, Ayaş ta şifa bulmak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği alanlardan biridir. Burada pek çok kişi kalarak vücuduyla ilgili rahatsızlıklara şifa bulmayı sağlar. Pansiyonun manzarası ve sunduğu şifalı su kaynakları ile birlikte pek çok turistin tercih ettiği pansiyonlardan biridir. Aynı zamanda ekonomik fiyatları da bulunur.

Çelik Termal Butik Otel

Çelik termal butik oteller, konforlu ve lüks odaları sayesinde pek çok turistin ağırlandığı bir alandır. Ayaş’ta zaman geçirmek isteyen kişiler burada dilediği süre boyunca kalabilir. Otelin güzelliği ve şifalı sular sayesinde pek çok dürüst burada kalmayı tercih ediyor. Butik otellerin şirinliği ve genellikle ekonomik fiyatlara olması ile dikkat çeker.

Tanıtımı Oku

  • GEZİLECEK YERLER Ayaş Tarihi Paşa Hamamı, Termal Oteller
  • NEREDE İç Anadolu