Gönen / BALIKESİR
Termal Oteller

Gönen / BALIKESİR

Termal Oteller

Gönen / BALIKESİR

Tanıtım

Balıkesir’in, şifalı sular ilçesi Gönen içerisinde birçok kaplıca barındırmaktadır. Sıcak suyun keyfini ve dinlendirici ortamını Gönen Termal Otelleri ile yaşayabilirsiniz. Bünyesinde sıcak su plajları barındıran Gönen genelde yaz aylarında birçok ziyaretçi alır.

Yazın sıcak suyun tadını çıkarmak isteyenler, şifalı sularda dinlendirici bir tatil yapmak isteyenler Gönen’e akın ediyor. Gönen gezi veya iş için yapılan tatiller için oldukça elverişli bir tatil beldesidir. Yazın veya kışın farketmeden her mevsimde gelebilir ve Gönen’in doğal güzelliklerinde tatil yapabilirsiniz. Doğal güzellikleri ve sahip olduğu üstün kalitede oteller sayesinde Gönen Otelleri tatil severler için odak noktasıdır.

Gönen’in tarihi geçmişi oldukça uzun bir süreye dayanmaktadır. Balıkesirin kuzeybatısında yer alır. Bünyesinde birçok çay ve baraj barındırır. Barajlar şehrin elektrik ihtiyacının bir kısmını karşılar. Bölgenin yaklaşık 37 bin nüfusu vardır. Gönen’de 100’e yakın köy bulunur. Bu köyleri çoğu termal suların çevresindedir. Gönen ülkemizin en önemli tatil beldeleri arasında yer alır ve turist trafiğine katkı sağlar.

Gönen Termal Otelleri

Şifalı sular şehri Balıkesir’in en önemli ilçelerinden biri Gönendir. Çevresinde çokça kaplıca suları barındırır. Doğal çıkan bu sulardan yana birçok çay ve baraj bulunur. Gönen tabiatı bakımından ve doğal sularından kaynaklı birçok termal otellere ev sahipliği yapar. Termal otellerde açık ve kapalı olarak birçok havuz imkanı bulunmaktadır.

İsterseniz kalacağınız hijyenik odalarda kaplıca kürleri yapabilir, isterseniz açık havuzlar ile şifalı suyun tadını çıkarabilirsiniz. İçerisinde birçok doğal kaynak suları, mineralleri ve vitaminleri barındıran termal sularda çoğu hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Kaplıca sularının birçok hastalığa iyi gelmesinden dolayı birçok rahatsızlık çeken insanlar şifalı suları tercih ediyor. Bu sebepten dolayı her yıl birçok ziyaretçilerimiz kaplıcalarında şifa bulmak için geliyor. Sizlerde ister tatil yapın ister tedavi olun her türlü imkanlarla Gönen Termal Otelleri hizmetinize açıktır.

Gönen Termal Otel Fiyatları

Her mevsim gelebileceğiniz Gönen Termal Otellerde bütçenize göre tüm otel fiyatlarını bulabilirsiniz. %100 konfor ile imkanlarınız dahilinde odanızı erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlardan kaplıca sularına ulaşabilirsiniz. Mevcut oteller tümünde restoran, havuz, masaj salonu, spa, çocuk parkı gibi birçok imkanlara sahip.

Doğal harikalarımızı barındıran Gönen İlçemizde sifalı kaplıca suları huzur bulmak ve tatil yapmak için müthiş bir fırsat. TermalOteller.Com sayesinde listelenen kalite onaylı oteller arasında en iyi otel ile anlaşabilir, huzur dolu bir tatile merhaba diyebilirsiniz.

Gönen’de Bulunan Kaplıcalar

Gönen’de yapacağınız tatilde ilk durağınız şifalı kaplıca sularında stres ve yorgunluk atmak olmalıdır. Kaplıca sularının bilinen en önemli özelliği birçok hastalıklara iyi gelmesidir.

Solunum yolu hastalıkları, mide rahatsızlıkları, sinüzit ve cilt hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. İçerisinde doğal kaynak sularının bulunduğu kaplıcalarda odanızda bulunan küvetlerde kür yaparak tedavi olabilirsiniz. Yaklaşık 30-35 derece sularda dinlenmek ve şifa bulmak ve bunları yaparkende tatil yapmak istiyorsanız Gönen Termal Otellerinde kaplıcanın tadını çıkarın. Balıkesir’de bulunan kaplıcaları sizler için listeledik. Her kaplıcanın kendine ait özelliği bulunmaktadır.

●  Emendere Kaplıcası

●  Kepekler (Ilıcaboğazı) Kaplıcası

●  Ekşidere Dağ Ilıcası

●  Hisarköy Kaplıcaları

●  Güre Kaplıcaları

●  Bostancı Kaplıcaları

●  Pamukçu Kaplıcaları

●  Hisaralan Kaplıcaları

●  Kızık Köy Kaplıcaları

Gönen Hakkında

Ülkemizin Marmara Bölgesinde yer alan Gönen, Balıkesir’den 145 km kuzeybatısında bir ilçedir. Tarihi yaklaşık üç bin yıl öncesine dayanır. Eski medeniyetlerden bu yana “Sıcak Sular Şehri ” olarak anılır. Çevresinde çokça termal sular barındıran bu ilçemiz Kaplıcalarıyla meşhurdur. Kaplıcalardan yanı sıra birçok çay, gölet ve baraj bulunur.

Ege Denizine kıyısı olan Gönen yerli ve yabancı olmak üzere birçok turisti kendisine çekmiştir. Kaplıca sularının çevresinde yapılan inşaatlar sırasında birçok mozaik ve madeni paraya rastlanmıştır. Bu bilgi bize Gönenin tarihinin sanılanın aksine daha eski ve köklü olduğunu gösterir. Ayrıca bulunan bazı tarihi kitaplarda şehrin insanlara şifa dağıttığını birçok insanın sıcak sulara geldiğini belirtmiştir. Demek oluyor ki Gönen’de eskiden beri termal sular tedavi için kullanılıyordu.

Gönen iklim olarak Akdeniz ile Karadeniz iklimi arasında git gel yaşar. Doğu kısımlarında karadeniz iklimi hakim olurken güneyde ve batıda akdeniz iklimi etkisini gösterir. Hava şartları genelde yazları sıcak, kışları yağışlıdır. Yazları sıcak olmasının etkenlerinden biri de tatil yapmak için gelen ziyaretçilerin plajların tadını çıkarmasıdır. Mevsim fark etmeksizin birçok tatil imkanı ile mutlaka Gönen’e gelmelisiniz. Doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile birlikte meşhur yemekleriyle ile Gönen dopdolu bir ilçedir. Balıkesirin göz bebeği Gönen’de doğa tutkunları için birçok tabiat alanları ve ailesiyle gelenler için çok sayıda şehir parkları bulunmaktadır.

Gönen’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Birçok doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan Gönen’de ziyaretçilerimiz için gezilecek imkanlar bol. Özellikle doğal güzellikler bakımından Gönen kent yaşamından bıkmış insanlar için birebir. Beton duvarların arasına hapsolmuş bu durumdayken Gönen hala güzelliğini korumaya devam etmekte. Peki Gönende Gezilecek Yerler Neresi?

Ekşidere Dağ Ilıcası

Alacaoluk Kalesi

Gönen Şehir Parkı

Halkla iç içe olmak ama doğayla da beraber olmak istiyorsanız mutlaka Gönen Şehir Parkı’na gitmelisiniz. Parkda tabiatla iç içe yürüyüşler yapabilir ya da bir kafede oturup çay içebilirsiniz. Ailenizle güvenle gelip bol bol aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca Gönen halkının elleriyle ve emekleriyle dokuduğu el işi oymalardan hatıra olarak alabilirsiniz.

Gönen’de Ne Yenir?

Gönen’e gelip yemeniz gereken meşhur yemekler bulunmaktadır. Kaplıca sularında dinlenip şifa bulurken Gönen yemeklerinden yiyerek tatilinizin keyfini çıkartın. Balıkesir zengin mutfağı ile yemek severleri kendine hayran bırakıyor. Gönen’e geldiğiniz zaman mutlaka aşağıda belirttiğimiz listedeki yemeklerin lezzetine varmadan dönmeyin. Tatil severler için önde gelen beldeler arasında olan Gönen, yemek severler için ayrıca odak noktası halindedir. Balıkesir’e ait bazı lezzetler;

Termal turizmin en yaygın olduğu ılıcalardan biri olan bu ılıca ilçeye sadece 10 kilometre

uzaklıkta. Cilt sorunlarının ve romatizmaya iyi geldiği bilinir. Halk arasında Soğuk Su

Ilıcası olarakta bilinir. Özellikle cildi gençleştirdiği ve güzelleştirdiği bilinir.

Gönen’in köklü tarihinin en iyi örneklerinden birisi Alacaoluk Kalesidir. Gönen’den 15 km

uzaklıkta yer alan bu kaleye turist akını çok görülmemektedir. Tarihinin köklü ve eski

olmasından yana ulaşım şartlarının zorluğundan pek tercih edilmemektedir. Ala

dağlarında bulunan bu dağın termal suları koruma amaçlı yapıldığı bilinmektedir. Çok az

kaynak bulunmasından ötürü hakkında pek az bilgi vardır.

●  Sura

●  Peynirli Patlıcan

●  Bigadiç Güveci

●  Düğün Çorbası

●  Susurluk Ayranı

●  Edremit Köftesi

●  Tirit

●  Keşkek

Termal otellerin dinlendirici ve şifalı sularında sağlıklı bir tatil yapmak istiyorsanız rotanızı doğruca Gönen termal otellerine çevirin. TermalOteller.Com üzerinde bulunan termal oteller arasında seçim yaparak size en uygun otel de konaklama şansı yakalayabilirsiniz. Bütçe dostu teklifler ile yada erken rezervasyon fırsatları ile oldukça ucuza tatil yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Tanıtımı Oku

  • GEZİLECEK YERLER Gönen Atatürk Parkı, Gönen Kaplıcaları
  • NEREDE Marmara