Kızılcahamam / ANKARA
Termal Oteller

Kızılcahamam / ANKARA

Termal Oteller

Kızılcahamam / ANKARA

Tanıtım

Kızılcahamam, Ankara’da bulunan pek çok tarihi ve doğal güzelliğe sahip olan bir alandır. Tertemiz havası ve ağaçlarla kaplı olan bir alan olduğu için burada tabiatla iç içe olmak ve çok güzel vakit geçirmek mümkündür. Kızılcahamam özellikle yaz aylarında hem ülkemizden hem de tüm dünyadan oldukça turist çeken bir alandır. Yazları ziyaretçi sayısı fazla olan bu alanda bilhassa termal sular ve şifalı sular oldukça dikkat çeker. Termal suların vücut açısından oldukça faydalı olması ve şifalı sular içermesi pek çok kişinin tedavi olarak tercih ettiği bir durumdur.

 

Kızılcahamam’a ulaşım oldukça kolaydır. Bu alana minibüs, taksi ve otobüs gibi pek çok ulaşım aracı çalışıyor. Bu yüzden de zorluk yaşanmadan rahatlıkla Kızılcahamam’a gitmek mümkündür. Kızılcahamam’da gezilecek pek çok alan bulunduğu için turistlerin oldukça ilgisini çeker.

Termal Suların Olumlu Yönleri

Özellikle romatizmal hastalıklar geçmişten bu yana tam olarak tedavisi bulunmayan ve sıklıkla kemik ağrılarına neden olan bir rahatsızlıktır. Bu yüzden de romatizma hastalığına şifa bulmak için pek çok kişi termal sulardan faydalanmayı tercih eder. Bu termal suların her bireye vücut sağlığı için oldukça faydalıdır.

 

Romatizmanın yanı sıra eklem ağrıları ve kemik ağrıları konusunda da oldukça etkili olan termal sulardan rahatlıkla faydalanmak mümkündür. Romatizmanın yanı sıra cilt hastalıkları da genellikle tedavisi çok zor olan rahatsızlıklardır. Bu konuda özellikle termal sulardan faydalanarak cilt rahatsızlıklarına da şifa bulmak mümkün olur. Termal suların şifası sayesinde ciltteki rahatsızlıklar ve olumsuz görünüm iyileşmiş olur.

 

Vücut sağlığının yanı sıra su içildiği takdirde metabolizmaya da oldukça iyi gelir. Metabolizmayı hızlandıran hem de bağışıklık sistemini güçlendiren bu sular sayesinde pek çok kişi tedavi yöntemi uygulamış olur. Kızılcahamam’ın bu şifalı sularından faydalanmak için otellerden rezervasyon yaptırarak istenilen süre boyunca burada kalmak mümkündür.

Kızılcahamam’da Gezilecek Yerler

Soğuksu Milli Parkı

Soğuksu Milli Parkı özellikle zengin bir bitki örtüsü olduğu için doğal güzellik seven insanların dikkatini çeker. Yemyeşil alanları bulunan ve tertemiz havası bulunan bu alan pek çok turistin ziyaret ettiği bir mekândır.

Alicin Manastırı

Yapılma tarihi net olarak belli olmayan Alicin manastırı, yaklaşık 70 80 metre büyüklüğündedir. Bu alan Sümela Manastırı’nı andırsa da o alandan çok daha eski bir geçmiş tarihe sahiptir. Oldukça güzel bir görünüme sahip olan Alicin manastırı, fotoğraf çektirmek isteyen kişilerin de gezmeyi tercih ettiği bir yerdir.

Abacı Peribacaları

Adeta bir taş ormanı andıran Abacı Peribacaları, harika görüntüsü ile hem yerli hem de yabancı olan turistlerin dikkatini çeker. Yılın belirli zamanlarında pek çok turist çeken Abacı Peribacaları oldukça hoş ve tarihi bir görünüme sahiptir.

Başköy Kalesi

Başköy Kalesi, özellikle volkanik kitlelerin oyularak yapıldığı için oldukça dikkat çeken bir alandır. Çünkü inşa etme şekli hem zor hem de sanatsal bir görüntü isteyen durumdur. Başköy Kalesi’nin güzelliği ve tarihi görüntüsü ile pek çok turist burada gezmeyi ve fotoğraf çekilmeyi tercih ediyor.

Pazar Köyü

Pazar köyü oldukça geçmiş bir tarihe dayanan ve yemyeşil bir alanda oluşan köydür. Hitit dönemlerine kadar uzanan bu pazar köyünde pek çok tarihi ve kültürel açıdan gezilecek alanlarda mevcuttur. Burada Rumlar ve Ermenilere ait olan mezar kalıntıları mevcuttur. Aynı zamanda Ermenilerden kalma kiliseler bulunduğu için Pazar köyüne giden pek çok kişi bu kiliseleri gezmeyi tercih ediyor. Oldukça güzel esintiler bırakan Pazar köyü hem yeşil alanı hem de bu kiliseleri ile ön plana çıkar.

Başköy Kalesi

Başköy Kalesi, tamamen doğal taşların oyulması ile oluşturulmuş bir alandır. Bu yüzden de görünüm olarak taşların bulunduğu oldukça güzel bir işçiliğe sahip olan bir kaledir. Aynı zamanda kalenin altında pek çok mağara yer alır. Bu mağaraların her biri, birbirinden güzel ve gezilmeye değer alanlardır.

Kızılcahamam Çamlıdere Jeoparkı

Bu alanda 250’nin üzerinde farklı jeolojik duruma ev sahipliği yapılıyor. Hem kültürel hem de doğal olarak pek çok güzellik bulunduran bu alan yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Tüm dünyadan ilgi çeken bu alanın bulundurduğu birçok kültürel miras özellikle turistlerin uğrak mekânıdır. Kızılcahamam otellerine gidildiği zaman burayı da ziyaret etmek oldukça güzel bir fikirdir.

Kızılcahamam Termal Otelleri

Kızılcahamam hem doğal güzelliklerin hem şifalı suları ile pek çok turistin uğrak mekânı olan bir alandır. Geçmişten bu yana güzel tarihi alanları bulunan Kızılcahamam oldukça fazla turist çekiyor. Özellikle burada bulunan termal sular insanların hastalıklarına şifa kaynağı olmayı sağlıyor. Hastalıkları ve romatizmal rahatsızlıklar gibi durumlar için Kızılcahamam otellerinde kalarak burada şifa bulmak mümkündür.

 

Otel konusunda Kızılcahamam kişilere pek çok alternatif sunuyor. Bu yüzden de istenen her zaman buradan rezervasyon yaptırarak, şifalı sulardan faydalanmak mümkündür. Aynı zamanda bu alanın tüm doğal güzellikleri gezilebilir. En güzel şekilde hem tatil yapmak hem de şifa bulmak için Kızılcahamam’da bulunan otellerden birinde istenen süre boyunca kalmak mümkündür.

Patalya Thermal Resort

Patalya Thermal Resort oteli, Kızılcahamam’da bulunan oldukça lüks ve konforlu bir oteldir. Otelin birbirinden rahat ve lüks odaları sayesinde burada çok güzel şekilde dinlenmek mümkündür. Ayrıca şifalı sulardan faydalanmak isteyen kişiler bu otelde rezervasyon yaptırarak, rahatsızlıkları konusunda şifalı sulardan faydalanabilir.

Akasya Vadisi

Akasya Vadisi, yine Kızılcahamam’da bulunan güzel ve lüks oteller arasında yer alıyor. Harika ve büyük boyutlu olan havuzu sayesinde burada çok güzel bir tatil yapmak mümkündür. Aynı zamanda otelin lüks odaları ve şifalı suları sayesinde vücudun tedavi bulması da mümkün olur. Gereken zamanlarda, bu otelden rezervasyon yaptırarak Kızılcahamam’ın şifalı sularından faydalanılabilir.

Çam Thermal Resort

Çam Termal Resort Otel, aynı zamanda spa merkezi ile dikkat çeken ve beğenilen oteller arasında yer alıyor. Bu otelin konforlu oluşu ile özellikle rahat bir tatil yapmak isteyenler tarafından tercih edilir. Ayrıca otelin spa merkezi sayesinde, en iyi şekilde dinlenmek ve masaj yaptırmak da mümkündür. Otelde rezervasyon yaptırarak buradan şifalı sulardan faydalanmak oldukça güzel bir tedavi yöntemi olur.

Eliz Hotel Thermal Spa

Otel özellikle lüks ve konforlu olması ile dikkat çeker. Bu otelde şifalı sulardan faydalanarak en iyi şekilde dinlenmek mümkündür. Vücudun şifa bulması ve güzel şekilde vakit geçirmek için Eliz Otel’de rezervasyon yaptırılır. Sonrasında ise Kızılcahamam’ın en güzel otellerinden biri olan Eliz Otel de istifa merkezlerinden ve şifalı sularından faydalanmak mümkün olur.

Kızılcahamam’a Neden Gidilir?

Kızılcahamam’a gidildiği zaman hem şifalı sulardan faydalanmak hem de buranın doğal güzelliklerini gezmek mümkün olur. Burada bulunan birbirinden hoş doğal alanlar gezindiği sürece kişi çok güzel şekilde vakit geçirebilir. Aynı zamanda, şifalı sulardan faydalanmak vücuda her zaman iyi gelir.

 

Termal suların vücut hastalıklarına, eklem ağrılarına ve cilt hastalıklarına iyi gelmesi pek çok kişinin hastalığında tedavi yöntemi bulmasına yardımcı oluyor. Tüm bu avantajlardan faydalanmak için Kızılcahamam’ın birbirinden lükse güzel otellerinde kalarak vakit geçirmek mümkündür.