Tanıtım

İç Ege Bölgesi’nde bulunan Ankara, İzmir ve Bursa gibi bölgelere yakın olan Afyon’daki termal oteller huzur verici sağlıklı bir tatil için odak noktasıdır. Tarihi ve kültürel açıdan birçok özellik barındıran Afyonkarahisar yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi odağı olmaya devam ediyor. Afyon termal oteller ve kaplıcalar ile yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağı.

M.Ö. birçok uygarlığa ev sahibi yapmış, Kurtuluş Savaşı izlerine sahip Afyon  ile kaplıca otellerinde 4 mevsim tatil yapabilir. TermalOteller.Com ile sizlerde bitmesini istemeyeceğiniz tatil için en iyi termal oteli bulabilirsiniz.

Afyon Termal Otelleri

Şifalı ünlü suları ve kaliteli hizmet şartları ile Afyon termal otelleri oldukça dikkat çekiyor. Farklı otel konseptleri ile alkol servisi sunan termal oteller, alkolsüz otelle hatta islami oteller dahi mevcut. Ekonomik fiyatlar ile yaz kış demeden tatil yapmak isteyenler, kaplıcaların suları ile şifa bulmak isteyenler için Afyon kaplıca otelleri oldukça elverişlidir.

Afyon’da doğanın merkezinde otellerin dünyaca ünlü kaplıca suları ile şifa bulurken bir yandan spa ve masaj gibi çözümleri ile ağrı, sızılara  son verin. Afyon otelleri bir termal bölge olarak özel konumu ile birçok tatil sever için yoğun talep halindedir. Termal turizm trafiğinde olan Afyon, Frigler, Lidyalılar, Perslere gibi pek çok imparatorluğa geçmişte ev sahipliği yapmıştır.

Neden Afyon Termal Otelleri?

Son zamanlarda hem sosyal hem de ekonomik alanda gelişme sağlayan Afyon gün geçtikçe daha iyi bir konuma gelerek ilerleme sürdürüyor. Bu nedenli gelişmeler sayesinde Afyon şehirde birçok yeniliklere ve gelişmeler kucak açıyor. Böylece Afyon ulusal ve uluslararası anlamda adını duyuruyor ve daha çok tanıtır konuma ulaşıyor.

Özellikle mermer, sucuk, kaymak ve lokum gibi ürünlerin dünya pazarındaki konumu ile açılması ve markalaşması ile Afyon bilinirliği artıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Afyon termal bölge olarak tanımlamasından sonra talep gitgide yükseliyor. Sahip olduğu termal bölgeler ile şifalı kaplıca suları avantajları ile şifa ve huzuru bulmak isteyenler için Afyon’da bulunan termal oteller odak noktasıdır.

Afyon’da Hangi Bölgeye Gidilir?

Turizm bölgeleri Bolvadin, Kocatepe ve Sandıklı turizm öğelerinin başta geldiği bölgelerdir Afyon otelleri arasında seçim yaparken bu bölgeler oldukça popülerdir. Şehir merkezinde var olan tarihi eser ve turistik özel alanlar için talep merkez otelleri oluyor. Fakat Kurtuluş Savaşı izleri taşıyan müze, şehitlikler, anıt gibi yerleri talep edenler ise talep ettiği bölge Kocatepe olmaktadır.

Kocatepe otelleri hizmet kalitesi ve ekonomik fiyatları ile tercih edilebilir türden otellerdir. Kaplıcalara; Hüdai ve Gazlıgöl’ün şifalı sularında iyi olmak ve huzuru bulmak için gelenlerin hemen hemen tamamı Sandıklı bölgesinde bulunan termal otellerde konaklamayı tercih ediyor. Tarihi ve arkeoloji meraklısı olanlar ören yerlerini ziyarete gelenler ise Bolvadin otellerinde konaklayarak antik kentlere ve ören yerilerine daha kolay ulaşım sağlamaktadırlar.

Uygun Afyon Termal Otel Fiyatları

Afyon termal otel fiyatları yaz yada kış değişiklik gösterebilir. Farklı konseptlere sahip otellerde birçok etkinlik avantajları bulunmaktadır. Tatil yapmak isteyenler isteyenler için Afyon termal oteller her sezon dolup taşıyor.

En iyi şartlar ile hizmet sunan oteller sizleri kaplıca sularında şifa ile huzura kavuşturuyor. Ekonomik şartlar ile Afyon otellerinde konaklamak istiyorsanız erken rezervasyon fırsatları ile kampanyalardan faydalanabilirsiniz. TermalOteller.Com üzerinden doğrudan termal otellerle iletişime geçerek termal otellerde uygun fiyatlı tatil yapma fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Herkesin tercihi TermalOteller.Com sayesinde termal otellerde ucuza konaklayabilir kaliteli bir tatil ile kendinizi ödüllendire bilirsiniz..

Afyon’da Gezilecek Yerler

Oldukça tarihi yapılara ve güzelliklere sahip olan Afyon geçmişte bir çok imparatorluğa kapı açması ile birçok antik kent ve tarihi yapılara sahiptir. Bölgede konaklama yapan tatil severler tarihin ve güzeliklerin peşinden gidip bu tarihi macerada bilgi edinebilir ve güzel vakitler geçirebilirler.

Gezilecek yerler arasında birçok öne çıkan eserler bulunmaktadır. Mağaralar, ören yerleri, müzeler ve camiler başta olmak üzere kaplıcalar ve manastırlar Afyon’da gezi listenizde:

  • Afyon Zafer Müzesi,
  • Cumhuriyet Şehitleri Anıtı,
  • Kurtini Mağarası,
  • İscehisar Peri Bacaları,
  • Karahisar Kalesi,
  • Ot Pazarı Cami,
  • Göynüş Vadisi Açık Hava Tapınağı gibi birçok gezilecek yer sizleri bekliyor. Listenizi tam yapın ve Afyon’da antik bir gezi rehberine hazır olun .

Gazlıgöl Kaplıcaları

Yoğun ilgi odağı olan Gazlıgöl Kaplıcaları her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sahip olduğu şifalı suları bolca mineral barındırıyor ayrıca 1868 yılından bu yana Kızılay Maden Suyu nun kaynağıdır.

Gazlıgöl Kaplıcalarının ilk keşfedilme hikayesi efsaneye göre Kral Midas  kızının vücudunda beli başlı yaralar ve çıbanlar çıktığını fark eder. Kralın kızı Suna’nın bu durumuna kimse bir derman bulmamış. Birgün Kralın Kızı dışarda gezerken kaplıcaların bulunduğu bir yere gelmiş, yorgunluktan orada bulunan su birikintisinde biraz uyuya kalmış. Suna uykudan kalktıktan sonra yarlarının ve ağrılarının gittiğini fark eder. Efsaneye göre ilk keşfedilme hikayesi bu şekildedir.

Afyon Kalesi

Gezilecek yerler listenizde kesin olması gereken yerlerden biri olan Afyon Kalesi şehirin en önemli tarihi yeri olmakla beraber Afyonun simgelerinden biridir. Eski volkanik bir dağın tam tepesinde olan kale Afyon’un en yüksek noktasından tam merkezde bulunmaktadır.

Ulu Cami

Şehrin eteklerinde bulunan Afyonkarahisar Ulu Cami 1273 yılında Selçuklular Döneminde yapılmıştır. Şehirin en büyük camisi olan Ulu Cami birçok tarihi izler taşır bu nedenle gezip görmeniz gereken yerler arasında kesinlikle olmalıdır.

İscehisar Peri Bacaları

Seydiler Peri bacalar olarak bilinen İscehisar Peri bacaları şehirin en çok ziyaret edilen ve turist çeken yerdir. Dünyada sayılı sayıda bulunan bu özel yapılardır 2 tanesi ülkemizde bulunmaktadır. Afyon İscehisar ilçesinde bulunan bu yapılar görmeniz gereken doğal tarihi yerlerden bir tanesidir.

Frig Vadisi

M.Ö. 750 yıllarında Frigler tarafından kayaların oyulması ile oluşturulan evler, kaleler ve anıtların kurulduğu vadi kocaman bir medeniyet haline gelmiştir. Frig vadisinde eski eserleri yakından görebilir, dokunabilir hatta içine bile girebilirsiniz. Tarihin doğrudan bize ulaştığı bu vadi görmeniz gereken tarihi en iyi yerlerden biridir.

Afyonkarahisar Müzesi

Geniş kapsamlı bir yer olan Afyonkarahisar Müzesi Cumhuriyetin 10.yılında ziyaretçiler için kapılarını açmıştır. Bir çok esere ev sahipliği yapan müze 1971 yılında şu an bulunduğu binasına taşınmıştır. Müzede , 4484 etnografik eser, 13.276 arkeolojik eser, 33 el yazması kitap ve 26.564 sikke olmak üzere toplamda 44.383 adet eser sergilenmektedir.

Afyon’da Ne Yenir ?

Birçok kişi Afyon’a tatil için geldiği zaman aklına ilk olarak sucuk ve kaymak gelir. Afyon sucuğu ve kaymağı kalitesi ve özgünlüğü tescil edilmiş yiyeceklerdir. İç Ege Bölgesinde bulunmasından kaynaklı Afyon mutfağında hem Ege hem Anadolu lezzetlerini bulabilirsiniz. Bu nedenli Afyon mutfağı zengin ve oldukça lezzetlidir.

Ege tatlarının hakim olduğu Afyon mutfağında diğerlerinin yanı sıra fazla sayıda otlu lezzetler görülmektedir. Afyon’a özgü olarak yemeklere haşhaş ve kaymak bol bol koyulur. Gidipte yemeden dönmeyin demelik yemekler arasında Çullama köfte, keşkek, sakala çarpan çorbası, haşhaşlı çörek  ve ilibada dolması yer almaktadır.

Tanıtımı oku
  • GEZİLECEK YERLER Afyon Kalesi, Termal Oteller, Gazlıgöl
  • NEREDE Ege