Tanıtım

İç Anadolu tatili için Yozgat Otelleri mükemmel bir alternatif olabilir. Yozgat Yüzlerce yıl farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle birçok tarihi ve doğal güzelliklere sahiptir. Ailenizle veya bireysel olarak Yozgat Otellerinde harika bir tatil imkanı yakalayabilirsiniz. Konumu itibaren yakınlarında birçok komşu il barındırmaktadır. Komşu illerden en çok Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Kayseri, Nevşehir yer almaktadır. Günübirlik veya uzun süreli tatiller için oldukça iyi bir tatil fırsatını Yozgat Termal Otellerinde bulabilirsiniz.

Yozgat Termal Oteller

Yozgat Termal Otelleri bünyesinde kaplıca suları, termal suları ve içilebilir termal su barındırır. Yozgat Termal Otelleri Kaplıca sularında şifa bulmak için ya da yorgunluk ve stres atmak için en iyi seçim olacaktır.Termal otellerin avantajları hem tatil yapabilmek hem de tedavi için oldukça uygun. Kaplıca sularının kullanımı açısından kürler bulunmaktadır. Sıcak su kürü ile banyo yaparak birçok hastalığın önüne geçebilirsiniz. Soğuk su kürleri genelde içmek için kullanılır. Mineral bakımından oldukça zengin olan soğuk su kürleri vücudunuzdaki mikropları ve hastalıkları yok eder. Termal otellerin  en iyi yanı ise tatil yaparken tedavi olmaktır.

Yozgat Termal Otel Fiyatları

Bünyesinde her türlü imkanı sağlayan Yozgat Termal Otellerinde mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Erken rezervasyon yaparak uygun fiyatlarda termal suların keyfini çıkarın. Yozgat Termal Otelleri sayesinde uygun fiyatlardan kaplıca sularında şifa bulabilirsiniz. Hastalıklara ve ağrılara iyi geldiği bilimsel açıdan kanıtlanmış olan kaplıca suları geçmişten günümüze kadar odak noktasıdır.

Bu yüzden birçok yerli ve yabancı turist ağırlayan termal oteller kesintisiz her sezon hizmet vermektedir. Ayrıca birçok olanakları ile istediğiniz seçenekleri TemalOteller.Com üzerinden  listelenen otellerde arayabilirsiniz. TermalOteller.Com sizlere en iyi hizmet sunan termal otelleri listeler. Sizlerde oteller arasında seçim yaparak keyifli ve sağlıklı bir tatil için adım atabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek bütçenize uygun bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Termal Otellere Kimler Gider?

Genellikle ziyaretçilerimiz kemik ağrıları için tercih ediyor. Fakat kaplıca kürleri birçok hastalığa tedavi yöntemi sunar. Özellikle solunum yolu hastalıklarında önemli bir rol oynar. Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıkları bulunan ziyaretçilerimizin gelmesi iyileşmeleri yolunda çok yardımcı olacaktır. Ayrıca egzama, sedef veya kireçlenme gibi vücutsal hastalıklar içinde bir çözüm olabilir.

Ameliyat geçiren hastaların iyileşme sürecini hızlandırmak için kaplıca kürleri bedenlerine çok iyi gelir. Mide rahatsızlıkları ve mide asidi sorunları yaşayanlar soğuk su kürlerinden yararlanabilirler. Yozgat Termal Otelleri Kronik hastalıkları veya bahsettiğimiz hastalıkları olan müşterilerimiz için tedavi yöntemi sunar.

Yozgat’da Bulunan Kaplıcalar

Kaplıcalar özellikle birçok hastalığa iyi gelmesinden kaynaklı Yozgat’a gelen ziyaretçilerin ilk önceliği olmaktadır. İçerisinde doğal mineralleri barındıran kaplıcalar genelde 35-45 derece arasındadır. Solunum yolu hastalıkları ve kemik ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Yaşı büyük ziyaretçilerimiz kaplıca sularında şifa bulurlar.

Ayrıca cilt hastalıklarının birçoğunda kaplıca kürleri tedavi olarak kullanılmaktadır. Kronik hastalığı bulunan ziyaretçilerimiz doktorlarına başvurmadan  bu kürleri yapması uygun olmayacaktır. Yozgat’a geldiğinizde mutlaka gitmeniz gereken bazı kaplıcalar:

 • Yerköy Koyunbaşoğlu Termal Kaplıcası
 • Yozgat Yerköy Uyuz Hamamı
 • Yozgat Sorgun Lokman Hekim
 • Sorgun Kaplıcaları
 • Yerköy Mahmutlu Köyü Hamamı
 • Yozgat Boğazlıyan Cavlak Bahariye Termal Kaplıcaları
 • Yozgat Sarıkaya Kaplıcası
 • Yozgat Yerköy Bulamaç Hamamı

Yozgat Hakkında

Derin ve köklü bir geçmişe sahip olan Yozgat ilimiz tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihinin eski olmasından kaynaklı yapılan kazılarda çokça tarihi eser bulunmuştur. Doğal güzellikleri ve tarihi bakımından oldukça zengin olan bu ilimizde mevsim fark etmeksizin tatil yapabilirsiniz.

Yozgat’a kaplıcaları ve tarihi güzellikleri açısından birçok turist çekmektedir. Komşu illeri olan Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Kayseri, Nevşehir’den günübirlik ziyaretçileri çokça alır. Yerlileri tarafından yapılan birçok meşhur yemeklere sahiptir. Yozgat geziniz sırasında mutlaka doğal güzellikleri ve tarihi yerleri gezin.

Yozgat’a Gelince Gezilecek Yerler

Anadolu’nun en orta noktasında bulunan ve güvenilir en iyi noktalar arasında bulunan Yozgat da birçok gezilecek yerler bulunmaktadır.. Birçok gezilecek alanlara ev sahipliği yapan şehrimiz gezmek ve görmek için en iyi bölgelerdendir. Birçok gezilecek alana sahip olan Yozgat içerisinde size Çamlık Milli Parkı, Çapanoğlu Camii ve Basilica Therma alanlarını listeledik.

Çamlık Milli Parkı

Adını Kafkas Çamı olarak bilinen bu bölgede yetişen bir çam türünden almaktadır. En şaşırtıcı özelliği ise bu çamın sadece Çamlık Milli Parkı’nda yetiştiğidir. Çamlık Milli Parkı yapımı ilk parklardanadır. Yaklaşık 245 hektarlık büyüklüğünde bu parkta 30 türe yakın bitki bulunmaktadır. Ailecek yapılan gezileriniz için bu park birebir olacaktır. Bünyesinde birçok yürüyüş alanları, çocuk parkları, mesire alanları ve piknik alanları bulunmaktadır. Ayrıca doğa tutkunları için ise Yozgat’ın tüm doğal güzelliklerini içerisinde barındırmaktadır. Yaz aylarında doğa yürüyüşleri için oldukça uygun olurken kış aylarında ise manzarası gelen ziyaretçiler büyüler.

Çapanoğlu Camii

Yozgat merkezi yakınlarında bulunan bu camii halk arasında ulu camii diye anılmaktadır. Camii Osmanlı Devleti zamanında yapılmıs ve Avrupa tarzından etkilenmiştir. Ancak Türk mimarı tarzı ve avrupa tarzı harmanlanmıstır. Etkileyici mimarisi ve maneviyatıyla mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Basilica Therma

Roma döneminden günümüze kadar ulaşmış Basilica Therma ender sayılan tarihi eserlerimizden biridir. Sarıkaya ilçesinde bulunan bu termal alan gezip görmek için en iyi alanlardandır. Yapılan kazılar sonucu İç Anadolu Bölgesi sınırlarında ilk termal tedavi yeri olarak bilinen bölge, Roma döneminde hamam olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Ortalama olarak bilinen Basilica Therma 3000 yıl öncesinden günümüze ulaştığı bilinmektedir.

Yozgat’a Gidince Ne Yenir?

Eşsiz doğası ve görülecek birçok yere sahip olan Yozgat’ta mükemmel yemekler bulunmaktadır. Yemeden dönülmez ! dedirtecek yemekleri tatmadan dönmeyin. Termal alan olarak birçok ziyaretçisine ev sahipliği yapan Yozgat sahip olduğu zengin ve lezzetli yemekler ile herkesi mutlu etmektedir. İşte sevilen o yemekler;

 • Testi Kebabı
 • Yozgat Usulü Kıymalı
 • Yozgat Arabaşı Çorbası
 • Bulama Çorbası
 • Madımak Yemeği.
 • Parmak Çöreği.
 • Sakala Sarkan Çorbası
 • Çapçup Mantı Düğürcük Çorbası
 • Çiğdem Pilavı

Gezilecek onlarca yere sahip olan Yozgat tatil severler için her sezon odak noktası haline gelmeyi başarmıştır. Bu sayede Türkiye ekonomisi ve turizmine katkı sağlamaktadır. İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Yozgat yemekleri ile tatil severler tarafından oldukça takdir görmüştür. Termal bölge olarak kabul olan Yozgat ülkemizde en iyi termal tatil illeri arasındadır. Şifalı suları ile ünlü olan termal alanlar ülkemizde çok fazla sayıda bulunmaktadır. En çok tercih edilen bölgeler arasında Yozgat sahip olduğu termal otelleri sayesinde birçok kişiyi kaliteli bir şekilde ağırlamaktadır.

TermalOteller.Com sayesinde listelenen birçok oteli görebilirsiniz. TermalOteller.Com listelediği oteler arasından seçim yaparak Yozgat tatiliniz için en iyi termal oteli seçebilirsiniz. Birçok olanakları ile oteller bütçe dostu olmasının yanında verdiği kaliteli hizmet ile dikkat çekiyor. Uygun fiyatlı tatil için erken rezervasyon fırsatlarını takip etmeyi unutmayın. Her sezon hizmet sunan Yozgat termal otelleri ile sağlıklı bir tatile merhaba deyin.