Tanıtım

Ankara ilinde herkesin ihtiyacına ve bütçesine uygun pek çok konaklama seçeneği bulmak mümkün. Bunlar arasında en çok tavsiye edilenler Gür Kent Totel Eliz Hotel Convention Center Thermal spa Wellness, Patalya resort otel. Ayrıca kampanyalı termal oteller arasında Prestige Termal Otel Spa Wellness, Çam Termal Resort, Elit Palas Otel yer alıyor. Ülkemizin başkenti olması ve gelişmiş bir alt yapıya sahip olması nedeniyle insanları en çok gitmek istedikleri yerler arasında olan Ankara ile karşımıza çıkıyor.

Ankara ilindeki yeraltı sularından rahatlıkla faydalanabilmeniz için açılan Ankara’daki termal oteller ile daha önce yaşadığınız tüm konaklama sorunlarından kurtulabilirsiniz. Konuklarına sunmuş olduğu konfor ve şifalı havuz seçenekleri ile bu otellerde kalmanın pek çok rahatsızlıktan kurtulabilmenize de olanak sağlayacağını görebilirsiniz.

Ankara Termal Ve Kaplıcalar

Sahip olduğu yer altı suları ile şifa bulabileceğiniz pek çok havuz seçeneği bulunan Ankara termal otelleri farklı ebatlarda ve farklı özelliklerde havuz seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Basınçlı sulardan çamur havuzlarına kadar birçok farklı şifa havuzunun müşterilerine sunan bu otellerde savun odaları spa odaları masaj odaları gibi pek çok farklı olarak sunuluyor. Bununla birlikte restoran ve kafeler ile yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayan oteller doğa ile iç içe yapısı sayesinde doğa yürüyüşlerine çıkmaya da olanak tanıyor.

Her açıdan yenilenmiş ve dinlenmiş hissedeceğiniz bir tatil olanağını size sunan bu oteller daimi olarak sağlık personellerini bünyesinde bulunduruyor. Bu otellerde alanında uzman fizyoterapistlerin gözetiminde olmanız sayesinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Fizik tedavi ve rehabilitasyon için destek tedavi gören şifalı suları bu otellerde tatil yaparak kullanmak sizin için son derece doğru bir tercih olacaktır.

Ankara Termal Otel Fiyatları

Müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesi ve odalarında yer alan konfor nedeni ile Ankara’da bulunan termal otelleri fiyatları pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Genel olarak bakıldığında birçok otel ile aynı fiyatlara sahip olan bu otellerde daha uygun fiyatlarda konaklamak ve bütçenizi sarsmadan bir tatil planlamak için arama motorlarından faydalanabilirsiniz.

Online seyahat acenteleri Ankara’da bu alanda hizmet veren tüm olanakları bir arada bulmanıza olanak sağlarken her biri hakkında ayrıntılı bilgiler vererek seçimlerinizi daha kolay yapmanıza da olanak sağlıyor. Ayrıca seyahat acentası tarafından sonunda %40 yüksek indirim oranları sayesinde düşük ücretlerle konaklama imkanı bulmuş olursunuz. Ankara’daki termal otellerin başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Doktorun oteli
 • Armada Grannos Termal Otel ve Convention Center
 • Çam Termal Resort ve spa Convention Center
 • Prestige Thermal Hotel ve spa Wellness
 • Çelik Termal butik Otel
 • Eliz Hotel Convention Center Thermal spa Wellness
 • Midas Hotel Haymana Termal
 • Naskon Sapphire Resort Termal spa ve aqua
 • Ab-ı Hayat Otel
 • Başak Termal Otel

Ankara Kızılcahamam Otelleri

Ankara Kızılcahamam otelleri termal turizmin en önemli noktalarında bulunması ile ön plana çıkıyor. Kızılcahamam Ankara il merkezine 82 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçedir. Tarihe paleolitik döneme kadar uzanan Kızılcahamam, aynı zamanda Ankara ilimizin termal turizm merkezidir. Yerli ve yabancı turistlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayan Kızılcahamam otelleri aynı zamanda sağlık turizminin de başında gelen yerlerden biri. Kızılcahamam Kaplıcaları yılın belirli dönemlerinde yoğun ilgi gördüğünden dolayı doluluk oranına ulaşabiliyor. Ankara Kızılcahamam termal otellerinde konaklamayı düşünüyorsanız yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

Ankara’da Termal Tatil

Ankara’nın hiçbir yere benzemeyen soğuk havalarında sıcak kaplıca suları içinizi ısıtacak. Doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile ünlü olan Başkent Ankara’nın termal suları da bir o kadar meşhur. Kızılcahamam Ayaş Beypazarı Haymana ve Çubuk ilçelerinde yer alan kaplıca sularının şifa veren özellikleri herkes tarafından biliniyor. Siz ve sevdikleriniz için huzur bulacağınız bir tatil sunan bu ilçelerdeki kaplıcalar ailenize ve size çok iyi gelecek.

Faydalı mineraller içeren şifalı termal sular size iyileştirecek ve harika bir tatil geçirmenize olanak sağlayacak. Yüzerken şifa bulacağınız bu termal sulardan çıkmak istemeyeceksiniz. Ankara’daki termal otellerin fiyatları her kesime ve her bütçeye hitap ederek dört dörtlük bir tatil imkanı sunuyor. Ankara’nın doğal güzellikleri ve tarihi dokusu arasında yapacağınız termal tatil ile tüm yorgunluğunuzu atacaksınız.

Ankara Termal Otel Fırsatları

Ankara termal otellerinde tatilde kafasını dinlemek isteyenler için her türlü imkan bulunuyor. Bu fırsatları değerlendirerek iç huzuru bulabilir ve sağlığınıza sağlık katabilirsiniz. İsterseniz otelin sunmuş olduğu çeşitli imkanlardan faydalanarak Ankara’yı gezintiye çıkabilirsiniz. Her bakımdan ihtiyaç ve memnuniyetinizi karşılayacak bir tatil Ankara termal otellerinde sizleri bekliyor. Ankara’daki termal otellerin şifalı kaplıca sularının sayısız fiziksel rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor.

Çeşitli eklem ve baş ağrılarını dindirmeye özelliği bulunan bu şifalı sular pek çok yararlı elementi içinde barındırıyor. Ankara termal otelleri arasından istediğinizi seçerek asla bitirmek istemeyeceğiniz bir tatile çıkabilir, sevdiklerinizle birlikte güzel anılar biriktirebilirsiniz. Kış aylarında sıklıkla tercih edilen Ankara termal otelleri pek çok farklı seçeneği de müşterilerine sunuyor. Böylece yerinizi erkenden ayırarak tatilinizi uygun fiyata getirebilir ve gönül rahatlığı ile tatil yapabilirsiniz.

Ankara Termal Otel Hizmetleri

Ankara ziyareti yapmak ve şifalı termal sularında huzur bulmak istiyorsanız Ankara’daki termal otellerin sunmuş olduğu pek çok faydalı hizmetten yararlanabilirsiniz. Bu sağlık dolu otellerde spa, masaj, termal havuz, istediğiniz çeşitte oda ve daha fazlası sizleri bekliyor. Eklem ağrıları, bel ağrıları, baş ağrıları ve kemik rahatsızlığı gibi sorunlara birebir olan termal sularda şifa bulabilirsiniz. Ayrıca kaygı problemlerine de iyi gelen bu şifalı sular ile bir tatilden daha fazlasını yaşarsınız.

Erken Rezervasyon

Özellikle kış aylarında yoğunluk yaşanan ve doluluk oranına ulaşan Ankara termal otellerde yerinize erkenden ayırmakta fayda var. Ankara termal otelinde erken rezervasyon yaptırarak kendiniz ve sevdikleriniz için huzur dolu tatilinizi şimdiden hazırlayabilirsiniz. Böylece zamanı geldiğinde gönül rahatlığı ile huzurlu bir tatil için yola çıkabilirsiniz. Herhangi bir problem ile karşılaşmadan tatilinizin ertelenmesine gerek olmadan şifalı kaplıca sularında mükemmel bir tatil sizin olsun.

Ankara’ya Ulaşım

Ankara ülkemizin başkenti olması ve büyükşehir olması nedeni ile ulaşım ağı oldukça gelişmiş olan bir ilimizdir. Kara yolu ağı oldukça gelişmiş olan Ankara’ya kendi özel aracınızla ya da otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüsle yolculuk yapmayı düşünüyorsanız pek çok otobüs firması ile kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Ankara ilimizin İstanbul’a uzaklığı yaklaşık 450 kilometredir. Ankara’da 4 adet askeri amaçlı ve 1 adet sivil hava limanı bulunuyor. Sivil yolcuların Ankara’ya ulaşımı Esenboğa hava alanı üzerinden yapılıyor.

Esenboğa hava alanından Ankara merkeze ulaşım ise araçla sadece yarım saat sürüyor. Ayrıca Ankara demir yolu ulaşımı açısından da oldukça gelişmiş olan bir şehirdir. Şehre İstanbul üzerinden hızlı tren ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan Ankara’ya 4 saat 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlamanız mümkün. Ankara’da ulaşım imkânlarının çeşitliliği ile otelinize kolayca ulaşarak tatilinizi yapabilirsiniz. Bu değerli imkanları araştırma altına alarak son derece önemli bir tatil fırsatından yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku

 • GEZİLECEK YERLER Anıtkabir, İlk meclis, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Termal oteller
 • NEREDE İç Anadolu