Çanakkale
Termal Oteller

Çanakkale

Termal Oteller

Çanakkale

Tanıtım

Çanakkale, Türkiye’nin kuzeybatısında yani Marmara Bölgesinde yer alan hem konumu, hem tarihi, hem de turistik açıdan çok önemli bir şehirdir. Çanakkale, denize bağlı olup yemyeşil ormanları ile harika tatil yerleri sunmaktadır.

Çanakkale termal oteller konusunda Türkiye’nin en iyileri arasındadır. Doğusunda Balıkesir, kuzeyinde ise Tekirdağ ve Edirne bulunmaktadır. Şehirde görmeniz gereken doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları bulunmaktadır. Şehre ulaşım, Hem deniz yoluyla hem karayoluyla hemde hava yoluyla oldukça rahattır.

Çanakkale’nin Kaz Dağı başta olmak üzere; Akvaryum Koyu, Gökçeada Tuzlu Gölü, Gökçeada Sualtı Milli Parkı, Kadırga Koyu, Kabatepe Orman Parkı gibi birçok doğal güzelliğe sahiptir. En az doğal güzellikleri kadar tarihi mekanları da bir o kadar eşsizdir bunlar; Gelibolu Yarımadası, Conkbayırı, Çanakkale Truva Heykeli, Çanakkale şehitler Anıtı, Bozcaada Kalesi, Rum köyleri ve taş evleridir.

Çanakkale Termal Otel Fiyatları

Herhangi sebepten ruhen yorgun ve kötü hissediyorsanız ya da kendinizi mutlu etmek istiyorsanız aynı zamanda en uygun nasıl yapabilirim diye düşünüyorsanız TermalOteller.com  tam size göre, ekonomik ve 5 yıldızlı Otelleri listeler ve birçok seçenek ile karşınıza çıkar. TermalOteller.com sizlere kaliteli hizmet sunan ve uygun fiyatlı otelleri listeler. Otellerin erken rezervasyon fırsatlarını yakalayarak termal otel tatilinizi uygun fiyattan yapabilime şansını yakalayabilirsiniz.

Termal Otellere Neden Gidilir? Kimler Gider?

Ünlü kaplıca sularının şifası ile birçok rahatsızlığa çözüm arayanlar, keyifli sağlıklı bir tatil yapmak isteyenler ve her mevsim tatil severler için termal oteller en iyi çözüm noktası olabilir. Termal otellerin birçok avantajı ile sağlıklı ve keyifli bir tatil yapma fırsatları oldukça fazladır.

Çanakkale’nin Meşhur Kaplıcaları

Çanakkaleye gitmişken Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup halk tarafından da bilinen şifalı kaplıcaları görmek isteyebilirsiniz.

Külcüler Kaplıcası

Külcüler Kaplıcası Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin sınırlarının içerisindeki Külcüler köyünde yer almaktadır. Külcüler Kaplıcası, Eski Menderes Nehri’nin hemen 2 km uzağındadır. Çanakkalenin merkezine yaklaşık 93 km uzaklıkta. Bayramiç İlçesinin merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 25 km’dir. Külcüler Kaplıcası Sularının sıcaklığı 29 – 34 derecedir. Sodyum sülfat, kükürt barındırmaktadır. Kaplıcanın denizden yüksekliği 80 metre’dir. Kaplıcanın çevresinde yemyeşil çam ormanları bulunmaktadır. Külcüler Kaplıcasının çevresinde bulunan yıkıntılar Bizans döneminde işletilmiş olan hamam kalıntılarıdır. Bu kaplıca yaklaşık 2000 yıllık bir tarihi vardır. Deri hastalıkları, romatizma, nefret, solunum yolu hastalıkları, kadın hastalıkları ve felçli hastalara iyi geldiği bilinmektedir.

Çan Kaplıcası

Çan Kaplıcası Çanakkale İlinin Çan İlçesinde bulunmaktadır. İlçe merkezinin 1 km güneyinde yer almaktadır.  Ama turistler tarafından tercih edilmesinin sebebi doğasıyla antik kentiyle, kültürüyle ve meşhur kaplıcası sayesindedir. Bu bölgede birçok medeniyet yaşamış olup birçok savaşa şahit olmuştur. Kurtuluş Savaşı sırasında kente Yunanlar tarafından büyük bir yıkım yaşanmıştır. Ama kahraman Türk askerleri sayesinde geri alınmıştır. Çan Kaplıcası’nın suları Sodyum sülfat barındır. Sıcaklığı ise 46 derecedir. Cilt hastalıkları, bel boyun fıtığı, böbrek taşı ve kum dökmesi, mide hastalıklarına, bağırsak hastalıklarına ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Çan Tepeköy Kaplıcası

Çan Tepeköy Kaplıcası, Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlıdır. Çan Tepeköy Kaplıcası Çana 26 km uzaklıktadır. 2006 yılında termal turizm bölgesi olarak ilan edilmiştir. Karaılıca adıyla bilinen şifalı kaplıca dır. Çan Tepeköy Kaplıcası’nın suyu Sodyum ve Kalsiyum katyonları, Kükürtlü hidrojen ile Sülfat iyonları çokça içermektedir. Suyun sıcaklığı 39 derece ile 49 derece arasında değişmektedir.

Kestanbol Kaplıcası

Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale ilinin Ezine İlçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin en eski kaplıcası olan Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale’ye 65 km uzaklıktadır. İlçe merkezine ise 15 km uzaklıkta, güneybatı yönündedir. 3 km uzağındaki denize karşı eşsiz bir manzaraya sahiptir. Çevresinde ise Palamut ağaçları ile kaplıdır.

Suyun içerisinde; Sodyum klorür, Demir, Karbondioksit ve Kalsiyum içermektedir. Suyun sıcaklığı ise 73 derecedir. Romatizma, kadın hastalıkları, nevrit, polinevrit, geç kaynayan kırıklar, eklem yapışıklıkları, kas hastalıkları, kireçlenme, sinirsel hastalıklar, solunum yolları, ameliyat sonrası rahatsızlıklara iyi gelir.

Biga Kırkgeçit Kaplıcası

Biga ilçesine 13 km uzaklıkta, güney yolunda olup Ilıcabaşı köyündedir. Tuzlu sıcak olan suyu, kükürt ve sülfat içermektedir. Suyun sıcaklığı 53 derecedir. Kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar, eklem hastalıkları, kemik hastalıkları, kısırlık, bel fıtığı ve cilt hastalıklarına iyi gelir.

Kızılca Kaplıcası

Kızılca Kaplıcası Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinin kızılca Tuzlası mevkiindedir. Halk tarafından Kızılca Tuzlası Kaplıcası olarakta bilinir. Suyun sıcaklığı 100 – 110 derece olup 50 – 55 dereceye kadar soğutularak havuzlara ve banyolara verilmektedir. Suyun çok tuzlu olmasından içilmemektedir. Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum ve Katyon sodyum vardır. Romatizma, kadın hastalıkları, nevrit, geç tutan kırıklara iyi gelir.

Ayvacık Küçükçetmi Afrodit Kaplıcası

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı olan Küçükkuyu Köyünde, Adatepe’ye bakan yamaçtadır. Ayvacık Küçükçetmi Afrodit Kaplıcası, adını güzellik Tanrıçası olan Afroditten almaktadır. Bu kaplıca ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Suyun sıcaklığı 43 derecedir. PH değeri 7’dir. Çevresinde Çam, zeytin ve meyve ağaçları vardır. Su, Sodyum ve Bikarbonat içermektedir. Romatizma, kadın hastalıkları ve nevralji ye iyi gelir.

Çanakkale’de Görülmeye Değer Yerler

Çanakkale’nin görülmeye değer o kadar çok yeri var ki inanamazsınız. Yemyeşil ormanları, kaplıcaları, denizi ve tarihi eşsiz güzellikleri. Gezi turunda olmaya değer yerleri sizler için listeliyoruz.

Bozcaada

Türkiye’nin en büyük 3 adası olan Bozcaada her yıl yüz binlerce turist tarafından ziyaret edilen Çanakkale’nin en sevilen bölgesi’dir. Huzura Bozcaada’da erişebilirsiniz. Tarihi Osmanlı konakları, ferahlatıcı denizi ve sahil boyunca sıralanmış teknelerin manzarasında stresinizi atabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Biga

Çanakkale’nin 94 km uzaklıkta olan Biga ilçesi, M.Ö 6. yüzyıla kadar uzanan tarihi güzelliğiyle birçok yere şahit olabilirsiniz. M.Ö 8. yüzyılda inşa edilen Parion Antik Kenti 11. Yüzyılda Bizans İmparatorluğu tarafından inşa edilmiş olan Bigadiç kalesi, herkese etkileyici manzarasını sunuyor.

Assos (Behramkale köyü)

Ayvacık İlçesine bağlı olan Behramkale Köyü Çanakkale’ye gelince mutlaka uğranılması gereken yerlerin arasında bulunuyor. Bu köy dünya tarafından Assos antik kenti olarak biliniyor. Tarih ve kültür meraklılar Behramkale köyünü tercih ediyor. Antik tapınaklar ve tarihi hamamlar arasında eşsiz bir gezi yapabilirsiniz.

Gelibolu

Çanakkale Boğazının karşısında yer alan Gelibolu, ilçeler arasında tüm Türkiye’nin en güzel ilçesidir. Her yıl 3 milyondan fazla ziyaretçi gelmektedir. Çanakkale savaşı anısına düzenlenmiş olan şehitlik mezarlık ve anıtlar Çanakkale savaşının atmosferini çok az da olsa verebilmektedir.

Truva ( Troya ) Antik Kenti

Çanakkale’nin sınırları içinde, Kaz Dağı’nın eteklerinde olan Truva antik kenti günümüzde hisarlık olarak adlandırılıp arkeolojik bölge olarak bilinmektedir. Truva bir efsaneye ev sahipliği yapmaktadır. 1870’li yıllarda Alman arkeolog Heinrich Schliemann tarafından Truva Antik Kenti bulunmuştur. Ortaya çıkan çoğu eser çalınmıştır. Bulunan eserlerin birçoğu Türkiye’de bir kısmıda Almanya ve Rusya’daki müzelerdedir.

Çanakkale’nin Geleneksel Yemekleri

Çanakkale’nin geleneksel birçok yemeği bulunmaktadır. Kültürü oldukça zengin olan Çanakkale mutfağı birçok insanı kendine hayran bırakıyor. Emin olabilirsiniz ki bir kere yediğinizde bir daha isteyeceksiniz.

 • Ovmaç Çorbası
 • İskorpit Çorbası
 • Çırpma
 • Tumbi
 • Melki Yemeği
 • Börülce Köftesi
 • Basma Helvası
 • Yumurtalı Tiken
 • Ispanak Çorbası
 • Metez
 • Lüfer Pilavı
 • Patlıcan Kapanma
 • Tuzlu Sardalya
 • Papaz Yahnisi
 • Patlıcan Turşu
 • Peynir Helvası
Devamını Oku
 • GEZİLECEK YERLER Çanakkale Şehitliği, Troya Antik Kenti, Assos Antik Kenti, Kazdağları, Çanakkale Etnografya Müzesi
 • NEREDE Ege / Marmara