Edremit / BALIKESİR
Termal Oteller

Edremit / BALIKESİR

Termal Oteller

Edremit / BALIKESİR

Tanıtım

Edremit termal otelleri ve kaplıcaları ile olduğu kadar mitolojide “İda” olarak adlandırılan Kazdağları’nın eteklerinde mükemmel bir coğrafyada bulunması nedeniyle de bölgenin en önemli yerleşim noktasıdır. Edremit ve özellikle Güre Kaplıcaları ülkemizin denize yakın termal oteller açısından en önemli noktalarından biridir.

Özellikle Edremit gezilecek yerler açısından, oldukça zengin bir ilçedir. Edremit hem şifalı suları hem masmavi denizi hem de muhteşem doğal güzelliği ile her açıdan harika bir ilçedir. Bu yüzden de buraya giderek hem şifalı sularından faydalanmak hem de bu muhteşem doğal güzellikleri izlemek mümkündür.

Edremit Termal Kaplıcalar

Edremit termal alanları ile insanları pek çok avantajlı durum sunuyor. Bu alanda, pek çok doğal güzellik bulunur. Bunun yanı sıra bulundurduğu termal sular sayesinde burada tatil yapmak isteyen insanlara pek çok avantaj sunar.

Hem birbirinden konforlu otelleri hem de birbirinden harika doğal güzellikleri sayesinde burada dinlenmek mümkündür. Bunun yanı sıra hem dinlenip hem de güzel şekilde tatil yaparak kişilerin şifa bulması mümkündür. Böylece burada, tatil yapmak için gidildiği zaman pek çok avantajlı durum ortaya çıkar.

Altınoluk

Edremit’te bulunan Altınoluk, özellikle Balıkesir açısından zengin bir turist alanıdır. Masmavi denizi ve sahil şeridi ile harika bir alandır. Edremit’e girildiği zaman Altınoluk ziyaret edilebilecek güzel alanlardan biridir. Pek çok plajları ve bol oksijenli havası ile Altınoluk özellikle tatil yapmak isteyen kişilerin uğrak mekânları arasında yer alır.

Akçay

Akçay, Kazdağı eteklerinde bulunan harika güzelliğe sahip olan bir alandır. Bu alanda yerleşik olarak yaşayan kişiler genellikle emeklilerden oluşur. Fakat özellikle yaz aylarında, nüfus sayısı en azından 20-25 katına çıkar. Hem ülkemizden hem de tüm dünyadan pek çok turist ağırlayan bu alan oldukça güzeldir. Pek çok doğal güzelliğe sahip olan bu alan, Edremit’te yer alan en güzel alanlar arasında yer alıyor.

Zeus Altarı

Harika mavi bir denize sahip olan Zeus Altarı, Edremit’e gidildiği zaman mutlaka ziyaret edilmesi gereken alanlar arasında yer alıyor.

Sütüven Şelalesi

Sütüven Şelalesi, hem doğal güzelliği hem de tertemiz suyu ile pek çok turistin uğrak mekânıdır. Temiz suyu ve yemyeşil alanı içerisinde pek çok kişi bu alanı ziyaret eder. Girişi ücretli olan Sütüven Şelalesi hem özellikle hafta sonları pek çok ailenin ziyaret ettiği bir alandır.

Şahinderesi Kanyonu

Şahinderesi Kanyonu, yeşil alanların ve serin suyunun bulunduğu oldukça doğal bir güzelliğe sahip alandır. Pek çok kişi burada piknik ve yürüyüş için rahatlıkla gidebilir. Oldukça güzel yeşil alanlara sahip olan bu kanyon pek çok kişinin sıklıkla ziyaret ettiği bir alandır.

Sarıkız Tepesi

Sarıkız Tepesi, Kaz Dağları’nın en yüksek tepesinde yer alır. Edremit’e bağlı bu alan, oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Pek çok turist, buraya gitmeyi tercih ediyor.

Hasanboğuldu Göleti

Hasanboğuldu Göleti, farklı ve acıklı bir tarihe sahiptir. Bu alanda geçmişte yaşanan bir efsanenin sonucunda, gölete bu isim verilmiştir. Hasan ve Emine adlı iki genç birbirini sever. Fakat kavuşamazlar. Sonucunda ise Hasan bu gölette boğulur. Emine ise bu duruma dayanamayarak, kendini burada bulunan bir ağaca asar. Bunun üzerine ise gölete Hasan boğuldu ismi verilir. Bu gölet, Edremit’te Bulunan doğa harikası alanlardan biri arasında yer alıyor. Bu efsanevi alanı görmek için Edremit’e gitmek yeterlidir.

Edremit’te Konaklayabileceğiniz En İyi Termal Oteller

Edremit tüm bu doğal güzelliklerinin yanı sıra özellikle şifalı termal kaplıcaları ile bilinen bir alandır. Burada, şifalı termal sular pek çok kişinin rahatsızlığına iyi gelir. Romatizma, eklem ağrıları, metabolizma, bağışıklık sistemi ve cilt hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığa iyi gelen bu şifalı sular, pek çok kişinin gitmek istediği alanlardır. Edremit, bulundurduğu pek çok otel seçenekleri ile bu şifalı sulardan insanların faydalanmasına yardımcı oluyor. Gerek tatil gerek şifa bulmak için Edremit’e giderek buradaki otellerde konaklamak mümkündür.

Rawda Resort Otel

Rawda Resort Otel, Edremit’te bulunan ve termal sıcak sulara sahip olan bir oteldir. Otelin lüks ve konforlu olması ve ayrıca halk plajları bulundurması ile pek çok turistin tercih ettiği bir oteldir. Ayrıca otelin şifalı suları ile birlikte, pek çok rahatsızlığı olan kişi bu sularda rahatlıkla tedavi görebilir.

Saruhan Termal Hotel

Saruhan Termal Hotel, Edremit’te bulunan pek çok şifalı suyu bulunduran, güzel bir oteldir. Bu otelin güzel manzarası ve konforu ile çok güzel bir tatil yapmak mümkündür.

Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa

Otel Balıkesir Edremit’te bulunan en güzel otellerden biridir. Ayrıca otelde spa merkezinin bulunmasından dolayı özellikle rahatlamak ve masaj yaptırmak için bu oteli tercih etmek mümkündür. Bunun yanı sıra şifalı suları ve termal kaplıcaları ile bu otelde pek çok rahatsızlığa şifa bulmak mümkündür. Cilt hastalıkları, bağışıklık sistemi gibi pek çok rahatsızlığa iyi gelir.

Adrina Termal Health Spa Hotel

Bu otelde, Balıkesir Edremit’te bulunan ve spa merkezine sahip olan güzel bir oteldir. Burada özellikle termal suları ile birlikte pek çok hastalığa şifa bulmak mümkündür. Ayrıca otelin güzelliklerinden ve konforundan da faydalanarak çok güzel bir tatil yapılabilir. Ayrıca belirli zamanlarda otellerde yapılan ekonomik fiyatlar sayesinde, az maliyetli bir tatil yapmak da mümkün olur.

Edremit ve Tercih Edilme Nedenleri

Edremit pek çok muazzam doğal güzelliğinin yanı sıra sunduğu şifalı sular sayesinde pek çok turistin dikkatini çeken bir alandır. Balıkesir’in en güzel alanlarından biri olan Edremit’te birbirinden güzel doğa harikasını rastlamak mümkündür. Şifalı sulardan özellikle pek çok kişi kendisi için tedavi yöntemi olarak tercih ediyor.

Bu şifalı sulara girildiği zaman, hem vücuttaki eklem ağrıları hem de pek çok rahatsızlık kısa sürede şifa buluyor. Her biri farklı alanlar olan kısımlar, Edremit’te bulunur. Balıkesir’in en güzel alanları Edremit’te yer aldığı için yıllık hem yerel hem de yabancı pek çok turist burayı ziyaret eder.

Edremit’te Neler Yenir?

Edremit’te özellikle zeytinyağlı yemekler sıklıkla tercih edilir. Ayrıca balık, börülce, mafiş tatlısı, Balıkesir kaymaklısı ve özellikle karanfilli ekmek, buranın en çok tüketilen yiyecekleri arasında yer alıyor.

Tüm bu güzel lezzetlerden tatmak için Balıkesir Edremit’e gitmek yeterlidir. Her bir yemeği ve lezzeti ayrı güzel olan bu yemekler bir o kadar da sağlıklıdır. Ayrıca zeytinyağlı yemeklerin geneli Balıkesir Edremit’te sıklıkla yapılır. Doğal güzellikleri hem harika mutfağı hem de şifalı suları ile Edremit, oldukça dikkat çeken ve beğenilen bir ilçedir.

Edremit Otel Tercihi

Edremit’te otel tercihi yapılırken özellikle kişi sayısına bağlı olarak termal sulara sahip olan bir otel tercih edilir. Ayrıca vücut sağlığına iyi gelmesi mümkün olan bir termal otel seçilerek şifalı sulardan faydalanmak mümkündür.

Edremit, bu konularda pek çok otel kişiler için iyi sunduğu için turistler rahatlıkla buradan rezervasyon yapabilir. Ayrıca önceden rezervasyon yaptırarak ister kısa ister uzun süre burada tatil yapıp hem de dinlenmek mümkün olur.

Tanıtımı Oku

  • GEZİLECEK YERLER Kazdağları Milli Parkı, Hasan Boğuldu, Sütüven Şelalesi, Güre Kaplıcaları, Mıhlı, Altınoluk, Şahinderesi Kanyonu
  • NEREDE Ege Bölgesi