Denizli
Termal Oteller

Denizli

Termal Oteller

Denizli

Tanıtım

Denizli, ülkemizin en güzel şehirleri arasında yer alır. Şehirde bulunan pek çok gezilecek alan ve termal otellerden dolayı istenildiği süre boyunca burada kalmak ve gezmek mümkündür. Şehrin güzellikleri ve şifalı suları özellikle fiziken rahatsızlık duyan pek çok kişinin uğrak mekânı haline geliyor. Şifalı sular sayesinde termal otellerde kalarak, vücudun şifa bulması mümkündür.

Ülkede bulunan özellikle travertenler pek çok kişinin dikkatini çeken ve dünya çapında turist çeken alanlardır. Pamukkale travertenleri, eşsiz güzelliği ve tamamen doğal olması ile pek çok kişinin ziyaret ettiği bir alandır. Hem dünyada hem de ülkemizde Pamukkale travertenlerini görmek için pek çok sayıda kişi, yılın belirli zamanlarında ziyarette bulunuyor.

Denizli’de Gezilecek Alanlar

Denizli’de gezilecek pek çok alan bulunuyor. Bu alanların her biri tek tek ziyaret edilerek çok güzel vakit geçirmek mümkün olur. Pamukkale travertenleri, antik havuz, antik kentler, ışıklı göl, tokalı kamyonu gibi birbirinden farklı pek çok tarihi alan bulunur. Bu alanların her biri pek çok kişinin dikkatini çeken doğal güzelliklere sahip alanlardır.

Denizli’ye gidildiği zaman bu olanlara gezmek için otelde belirli gün boyunca kalınarak istenilen alan rahatlıkla gezilebilir. Aynı zamanda termal sulara girmek ve şifalı suyun sağlığından faydalanmak için Denizli’de istenildiği süre boyunca kalmak mümkündür.

Denizli’de Kalınacak Termal Oteller

Denizli’de kalmak için pek çok sayıda otel mevcuttur. Bu otellerin her biri pek çok farklı güzelliğe sahip olan ve her zevke hitap eden tarzda otellerdir. Bu alanlarda kalmak için önceden randevu yaptırarak istenen süre boyunca ve tarihlerde Denizli’de kalmak mümkündür.

Hotel North Point

Otelde bulunan pek çok imkândan faydalanarak burada kalmak mümkündür. Otelin termal suları ve kişilere sunulan pek yok hizmet ile beraber burada oldukça lüks ve konforlu şekilde tatil yapılabilir. Fiyatlar konusunda, genellikle kampanyalı ve ekonomik şekilde sunulan fiyatlarla, burada çok güzel şekilde vakit geçirmek mümkündür. Otel, şık ve zarif mimarisi ile pek çok turistin uğrak mekânlarından biridir.

Şiir Butik Otel

Şiir Butik otel termal suları ve spa merkezi ile dikkat çeken bir alandır. Pek çok kişinin rahatlıkla dinlenmek için tercih ettiği bu otelde müşterilere sunulan güzel imkânlar sayesinde en iyi şekilde vakit geçirmek mümkündür. Hem konforlu hem de lüks bir tatil için otel rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle otel için fazla bütçe ayırma ya müsait durumum müsait olmayan kişiler için ekonomik fiyatlar sunan bir oteldir.

Doğa ile İç İçe Taş Ev

Denizli’de bulunan taş evler özellikle pek çok insanın dikkatini çeken güzelliğe sahip alanlardır. Bu taş evler genel olarak 5 kişiliktir. İstenen süre boyunca bu taş evleri kiralamak mümkündür. Burada sadece evcil hayvan yasağı bulunur. Ev içerisinde, jakuzi, klima gibi imkânlar mevcuttur.

Park Dedeman Denizli

Park Dedeman Otel’e Denizli’de bulunan termal suları ile bilinen otellerden biridir. Burada kalınarak termal suların şifalı sularından faydalanmak mümkündür.  

Leman Otel

Leman Otel de Denizli’de bulunan termal şifalı su kaynağına sahip olan oteller arasında yer alıyor. Burada birçok imkândan faydalanarak lüks ve konfor içerisinde güzel bir tatil yapmak mümkündür.

Denizli Termal Şifalı Suların Özellikleri

Termal şifalı sular genel olarak sağlık bakanlığı onaylı olduğu için isteyen herkesin gitmesini uygun bir alandır. Şifalı sulardan özellikle kemik ağrısı ya da romatizma gibi sorun yaşayan kişiler şifa bulmak için gider.

Vücuda iyi gelen şifalı termal sular vücudunun her bölgesi için şifalı olan ve ağrıyı dindiren bir özelliğe sahiptir. Şifalı sular, 20 derece ile 110 derece arasında değişir. Romatizmal rahatsızlıkların yanı sıra cilt hastalıkları içinden termal suları pek çok şifa kaynağı sağlar. Oldukça etkili bir tedavi yöntemi sunan termal sular, pek çok kişinin tercih ettiği başlıca alanlardır. Denizli deki termal su otellerine gidilerek hem çok eğlenmek hem de sağlıklı şekilde burada vakit geçirmek mümkündür.

Denizli’de Neler Yenir?

Denizli şifalı suları ve otellerinin yanı sıra yeme içme seçeneği konusunda da insanlara pek çok alternatif sunuyor. Burada özellikle belli başlı restoran ve lokantalar pek çok turistin uğrak mekânı arasında yer alır. Kebapçı Baki, Hacı Şerif Merkez, Kebapçı Halil Albaş, Bizim Ev, Mutfaksever gibi pek çok restoran bulunduğu için yemek seçenekleri de oldukça fazladır. Bu olanları her geçen gün otelde kalındığı sürece gezmek ve buralarda yemek içmek mümkündür.

Denizli gezilecek pek çok alanı ve özellikle antik kentleri ile oldukça dikkat çeker. Özellikle 23 yüzyıllık havuzu olan antik havuzu ile pek çok kişinin uğrak mekânıdır. Hem yemekleri hem termal suları ve kalınacak pek çok oteli ile Denizli pek çok turistin dikkatini çeken bir şehirdir.

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale travertenleri eşsiz güzelliği ile oluşumu oldukça dikkat çeken bir alandır. Özellikle mineralli suları ve şifalı suları ile tüm dünyada miras listesi olarak bulunan harika bir şifalı suya sahiptir. Binlerce yıldır deli hastalıkları ve romatizmal hastalıklara şifa olan bu kaynağı pek çok kişi gider. Burada bulunan otel seçenekleri sayesinde rahatlıkla vakit geçirmek mümkündür. Tüm bu seçeneklerle, Pamukkale travertenlerine gidilerek en güzel şekilde vakit geçirmek ve şifa bulmak mümkündür.

Dünya kültür mirası listesinde yer alan pamuk travertenleri bembeyaz görüntüsü ile dikkat çeker. Özellikle fotoğraf çekinirken estetik bir görüntü olan bu alanlar şifalı suları ile bilinir. Pek çok kişi hem şifa bulmak hem de bu doğal güzelliği görerek vakit geçirmek için Denizli’ye gider. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada pek çok turistin uğrak mekânıdır.

Hierapolis Antik Kenti

Bu alan Pamukkale travertenlerinin hemen arkasında bulunan bir alandır. Frigya kenti olarak bilinen bu kent, pek çok kişinin beğendiği ve sevdiği bir alandır. Normalde bu antik kentte Helenistik özellikler bulunuyordu. Özellikle milattan sonra 60 yılında yaşanan depremde oldukça etkilenerek bu Helenistik özellikler tamamen kayboldu. Şimdilerde kalan özellikleri ise roma dönemine aittir. Hala yapısını korumaya çalışan bu antik kent depremler haricinde etkilense de yine de güzel bir kenttir.

Antik Havuz (Kleopatra Havuzu)

Uzun yıllar önce rüzgârlardan ve yaşanan depremlerden dolayı sütunlarını her biri yerle bir olmuş ve bir çukura gömülmüştür. Sonra bu çukur havuz haline getirildiği için ancak havuza dönüşmüştür. Havuzun içerisinde bulunan tarihi sütunlar özellikle dikkat çeker. Girmenin serbest olduğu bu alanda pek çok turist fotoğraf çekilmeyi ve havuzda yüzmeyi tercih ediyor.

Işıklı Gölü ve Tokalı Kanyonu

Işıklı göl özellikle denizde ticari alan olarak bilinen göllerden biridir. Burada kuşlarının üremesi mevcuttur. Aynı zamanda bir balık çiftliği ve sulama alanı olarak da bilinir. Fakat ne yazık ki günümüzde yanlış avlanma ve bilinçsiz avlanma durumlarından dolayı Işıklı Göl seçenekleri neredeyse yok olma durumu ile karşı karşıya. Bu konuda kısa süre içerisinde önlem alınması planlanıyor. Fakat Işıklı Göl’ün güzelliği herkesi kendine çeken harika bir eşsiz manzaraya sahiptir.

Tanıtımı Oku

  • GEZİLECEK YERLER Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti, Kleopatra Havuzu
  • NEREDE Ege Bölgesi