Güre / BALIKESİR
Termal Oteller

Güre / BALIKESİR

Termal Oteller

Güre / BALIKESİR

Tanıtım

Güre, Balıkesir’in en çok dikkat çeken ve beğenilen alanlarından biridir. Havası oldukça güzel ve temiz olan bu alan, pek çok turistin uğrak mekânları arasında yer alıyor. Özellikle Güre’de bulunan termal oteller pek çok kişinin ziyaret ettiği oldukça temiz havaya sahip olan bir alandır. Güre termal oteller ve termal devremülkler açısından son yıllarda ülkemizin en çok yatırım alan bölgelerinin başında gelmektedir.

Aynı zamanda Güre kaplıcaları, şifalı termal suları ile şifa bulmak isteyen pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Şifalı suları geçmişten bu yana Güre’de pek çok kişinin dikkatini çeken bir alandır. Özellikle burada bulunan tarihi hamamlar geçmişten bu yana dikkat çeken ve ziyaret edilen mekânlardır. Özellikle Güre kaplıcaları şifa bulmak isteyen pek çok kişinin tercih ettiği alanlardır.

Güre Gezilecek Yerler

Kazdağı Müzesi

Kazdağı Müzesi tertemiz havası ile bilinen pek çok turistin dikkatini çeken bir alandır. Müzenin güzelliği ve tarihi görünümü, pek çok kişinin beğenisine sunuluyor. Ayrıca oksijen oranı da oldukça verimli düzeyde olduğu için pek çok kişinin gitmeyi tercih ettiği bir alandır.

Pınarbaşı Piknik Alanı

Güre köyü içinde yer alan Pınarbaşı piknik alanı, bol akan suyu ile oldukça hoş bir doğal güzelliğe sahip. Ayrıca piknik yapmayı ve doğal alanda vakit geçirmeyi seven kişiler için oldukça ideal bir mekândır. Hem deniz hem de dağ manzarasının bir arada bulunduğu bu alan, pek çok kişinin vakit geçirdiği bir kısımdır.

Kavaklar ve Körfez Balkonu

Kavaklar ve Körfez balkonu, Güre’de yer alan oldukça harika bir doğal güzelliği ve manzaraya sahip olan bir alandır. Burada piknik yapmak, yemek yemek ve doğanın güzelliğini izlemek mümkündür. Bu güzelliklere gitmek için güre de bulunmak ve burayı ziyaret etmek yeterlidir.

Güre Doğal Güzelliği

Güre sadece ülkemizde değil tüm dünyada dikkat çeken ve bolca turistin ziyaret ettiği bir alandır. Turistler burayı ziyaret ederek hem şifalı sulardan faydalanılır hem de güzel bir şekilde tatil yapar. Tatil için gidildiği zaman hem görenin güzel ve doğal güzellikleri gezilir. Hem de burada bulunan otellerde kalıp vakit geçirerek şifalı sulardan faydalanmak mümkündür. Bu şifalı sular hem cilt hem de eklem ağrılarına iyi geldiği için pek çok kişi bu şekilde şifa bulmayı tercih ediyor. Oldukça etkili bir tedavi yöntemi olan bu durum, herkes için oldukça avantajdır. Aynı zamanda bu termal sular Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olduğu için güvenle bu şekilde tatil yapmak mümkündür.

Balıkesir Güre’de Kalınacak Termal Oteller

Güre, özellikle termal ve şifalı suları ile bilinen bir alandır. Günümüzde pek çok kişi hem romatizmal hem de cilt hastalıkları için şifa bulmak istiyor. Bu konuda özellikle kaplıcalar ve termal sular oldukça etkilidir. Bu yüzden de Güre sıklıkla gidilen ve tercih edilen bir alandır. Güre’deki termal oteller, gelen turistlere farklı seçenekler sunuluyor. Bu otellerde kalıp vakit geçirerek pek çok hastalığa şifa bulmak hem de dinlenmek mümkündür. Aynı zamanda burada tatil yaparak, çok güzel vakit geçirmek mümkün olur.

Adrina Termal Health Spa Hotel

Bu otel, oldukça lüks ve konforlu bir alandır. Odaları ve şifalı suları ile lüks bir tatil yapmak isteyen pek çok turistin kalmayı tercih ettiği bir oteldir. Harika havuzu ve şifalı suları ile ön plana çıkar. Bu şifalı sular bağırsak hastalıkları ve cilt hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığa iyi geldiği için pek çok kişi bu otelde vakit geçirmeyi tercih ediyor. Böylelikle, sularının iyileştirici etkisinden faydalanmış oluyorlar.

Ramada Resort Kazdağları Thermal

Güre’de yer alan bu otel, lüks ve konforlu olması ile oldukça dikkat çeker. Lüks olması ve şifalı sularının bulunması ile istenilen her zamanı bu otelde kalmak ve vakit geçirmek mümkündür. Böylelikle otelin şifalı sularından faydalanarak pek çok kişi rahatsızlıklarını tedavi yöntemi bulmuş oluyor. Ayrıca kampanyalı dönemlerinde uygun fiyatlara bu otelde rezervasyon yaptırmak mümkündür.

Venus Thermal

Balıkesir Güre’de yer alan Venüs termal oteli, güzel havuzu ve lüks odaları ile pek çok kişiye rahat bir tatil imkânı sunuyor. Hem dinlenmek hem de bu alanın şifalı sularından faydalanmak için bu otelde rezervasyon yaptırarak tatil yapmak mümkündür.

Akçay Mas Palmiye Otel

Bu otelde de, Güre’nin şifalı sularından faydalanmak mümkündür. Aynı zamanda otelin ekonomik fiyatlara sahip olması da orta bütçeli kişiler için avantajlı bir durumdur. İstenildiği zaman buradan rezervasyon yaptırarak Akçay Mas Palmiye otelde kalmak mümkündür.

Maslina Otel

Güre’de yer alan otel, oldukça güzel ve hoş bir oteldir. Konforlu odaları ve şifalı termal suları ile birlikte buraya gelen insanlara oldukça güzel seçenekler sunar. Dilenen her zaman buraya gelerek güzel vakit geçirmek mümkündür. Hem dinlenip, hem de şifalı suların tedavisinden faydalanmak, pek çok avantaj sağlar.

Güre Termal Suların Özellikleri

Termal sular, hem romatizma hem de cilt hastalıkları olan kişiler için pek çok faydaya sahip sulardır. Cilt hastalıkları genelde kimyasal kullanarak geçmeyen rahatsızlıklardır. Bu konuda özellikle termal ve şifalı sular oldukça etkilidir.
Suların içerisinde vakit geçirmek cilde her zaman iyi gelir. Aynı zamanda romatizmal hastalıklara iyi gelen bu şifalı sular diz ağrıları ve eklem ağrıları gibi pek çok ağrı konusunda da tedavi yöntemi olarak etkilidir. Bunların yanı sıra sulara sadece girmek değil aynı zamanda bu soruları içmek de oldukça etkilidir. İçildiği zaman metabolizma, bağışıklık sistemi gibi pek çok rahatsızlığa iyi gelir. Bu yüzden bu şifalı sulardan faydalanmak için Güre’de yer alan otellerde kalmak ve buradan güzel şekilde vakit geçirmek mümkündür.

Güre’de Neler Yapılır?

Güre, birbirinden hoş alanları ve doğal güzellikleri ile Türkiye’de ve tüm dünyada ilgi çeken bir alandır. Balıkesir’in en güzel alanlarından biri olan Güre’de kaz dağları ve Termal sular özellikle tüm dünyada turistlerin dikkatini çeker. Termal sular sayesinde pek çok kişi şifa bulduğu için sıklıkla yılın belirli zamanlarında burada bulunan oteller ziyaret edilir. Ayrıca tertemiz havası ile Kazdağları pek çok kişinin uğrak mekânları arasında yer alır. Burada sıklıkla yürüyüş yapmak ve temiz hava almak pek çok kişinin yaptığı aktiviteler arasında yer alır.
Özellikle sağlıklı beslenmeyi seven ve damak tadına düşkün olan kişiler için güvenin zeytinyağlı yemekleri yemesi tavsiye edilir. Buranın zeytinyağlı yemekleri oldukça meşhur ve çok lezzetlidir. Bu enfes yemeklerden tadarak çok güzel şekilde yemek içmek mümkün olur. Zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra et, balık ve tavuk ızgara gibi yemek türleri de Güre’de oldukça meşhurdur.

Güre Neden Sevilir?

Güre, doğal güzellikleri, temiz havası ve şifalı suları ile oldukça sevilen bir alandır. Buraya giderek otellerde kalıp güzel şekilde vakit geçirmek aynı zamanda şifalı sulardan yararlanmak mümkündür. Otellerden istenilen her zaman rezervasyon yaptırarak burada kalmak mümkün olur. Ayrıca ister ailecek ister arkadaş ortamı ile Güre’de harika bir tatil yapmak mümkün olur.

Tanıtımı Oku

  • GEZİLECEK YERLER Kazdağları Milli Parkı, Hasan Boğuldu, Sütüven Şelalesi, Mıhlı, Altınoluk, Assos
  • NEREDE Ege Bölgesi